Filiala Austria

De la Liga Studentilor Romani din Strainatate
Salt la: navigare, căutare

Filiala Austria reprezintă Liga Studentilor Romani in Strainatate (LSRS) pe teritoriul Austriei. Activitatea filialei a inceput in octombrie 2010 si desi sediul principal este in Viena, dorinta noastra este de a ne extinde in principalele orase universitare din Austria.


Proiecte

Deoarece Filiala Austriei este inca intr-o faza incipienta de dezvoltare si are relativ un numar restrans de membri, principalele proiecte desfasurate se axeaza pe atragerea de noi membri prin construirea unei retele sociale si organizarea evenimentelor de networking, unde potentialii membri pot deveni familiari cu activitatile LSRS si ale Filialei.


Echipă

Coordinator Filiala - Anda-Cristina Radu(anda.radu@lsrs.ro)


Coordonator Adjunct - Iulia Iliut (iulia.iliut@at.lsrs.ro)


Prim Consilier Relatii Interne - Raluca Oltean (raluca.oltean@at.lsrs.ro)

Membru Echipa Relatii Interne - Maria Hurghis (maria.hurghis@at.lsrs.ro)

Membru Echipa Relatii Interne - Alexandra Silagyi (alexandra.silagyi@at.lsrs.ro)


Prim Consilier Relatii Externe - Ovidiu Tudor Tisler (ovidiu.tisler@at.lsrs.ro)

Consilier Parteneriate - Sergiu Nicoara (sergiu.nicoara@at.lsrs.ro)


Prim Consilier Comunicare si Informare - Adina Cirstea (adina.cirstea@at.lsrs.ro)

Consilier Comunicare - Ana Cristina Baias (anacristina.baias@at.lsrs.ro)


Prim Consilier Proiecte - Dan Dimitriu (dan.dimitriu@at.lsrs.ro)


Va asteptam pe cat mai multi sa va alaturati echipei LSRS Austria. Avem nevoie de voi!


Contact

contact@lsrs.ro